the cengiz hoca youtube ads banner


Konu Bilgileri
Konu: UNIT10-19-A LOT OF-MUCH-MANY-A LITTLE- A FEW Yazar: cengizsakmanli
Okunma: 230 Yorum: 0
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

cengizsakmanli Video  09-16-2017, 02:52 PM   
#1


Many (Çok)
 
Sayılabilir isimlerle kullanılır. Olumlu, olumsuz ve soru cümleleriyle kullanılabilir.
 
·          He has many books. Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!    
 
·          Can Mert speak many languages? Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!       
 
·          We didn’t see many children thereDersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir! .                       
 
Many + a / an + Noun
(many a student, many an event, many a time…) şeklinde kullanılır ve “birçok” anlamına gelir.Anlam çoğul olmasına karşın tekil bir fiil alır.
 
·          Many a person has been helped by therapyDersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir! 
 
·          Many an hour was spent with friendsDersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir! 
 
Much (Çok)
 
Sayılamayan isimlerle, soru ve olumsuz cümlelerde kullanılır.
  
·          She didn’t drink much milk today. Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!       
 
·          Do you have much work? Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!        
                           
·          Did İlker have much money in his wallet? Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir! 
                  
·          They will have much homework this weekend. Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!   
 
Much ve many” tek başlarına isimin yerine zamir olarak kullanılabilir.
 
·          Much has been said about the issue.Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!  (Much information)
 
·          Many have believed him.Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!  (many people)
 
“many ve much” kelimeleri “of” ile birlikte kullanıldığında kendinden sonra gelen isim de (the, my, your, these, those) gibi belirleyici sözcükler kullanılmalıdır.
 
·          Many people
Many of the people
 
·          Many countries
Many of these countries
 
·          Much sugar
Much of the sugar
 
·          Many books
Many of your books
 
Ancak “you, us” gibi “pronoun” lar ile doğrudan kullanılır.
 
·          Many of us
·          Many of you
·          Much of it
 
 
Too Much / Too Many
(Sayılabilen / Sayılamayan Nesnelerle “Gereğinden Çok Fazla” İfadesinin Kullanımı)
 
“Too many ve too much” ifadeleri kendilerinden sonra gelen isimlere “gereğinden çok fazla” anlamı katar. “”Too much” sayılamayan isimlerle (noncount nouns) kullanılır.  “Too many” sayılabilen isimlerle kullanılır.
 
Sayılabilen İsimler (Count Nouns)        
Sayılamayan İsimler (Noncount Nouns)
 lessons          (dersler)
 information      (bilgi)
 dollars           (dolarlar)
 money             (para)
 spoons             (kaşıklar)
 sugar               (şeker)
 cups               (fincanlar)
 coffee              (kahve)
 glasses            (bardaklar)
 water               (su)
 minutes             (dakikalar)
 time                 (zaman)
 people               (insanlar)
 news                (haber)
 
too many  cups      / too much coffee                     (çok fazla fincan  / çok fazla kahve)
too many minutes /  too much time                         (çok fazla dakika / çok fazla zaman)
too many people   /  too much news                        (çok fazla insan   / çok fazla haber)
 
·    I drink too much coffee everdayDersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir! .            
 
·    There aren’t too many students in this classDersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir! .    
 
·    He put too many spoons of sugar in his teaDersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir! .    
 
·    They spent too much time on the testDersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir! .       
 
·    Was there too much noise in the library?Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!      
 
 
How Much / How Many? (Ne Kadar / Kaç Tane?)
 
“How many” soru ifadesi sayılabilir isimlerle kullanılır. “How much” soru ifadesi sayılamayan isimlerle kullanılır.
 
·          How many students are there in the classroom? Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!                 
 
·          How many people are coming to the party? Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!     
 
·          How many books did you read last month? Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!      
 
·          How much money do you want? Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!          
 
·          How much sugar do we need?Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!             
 
·          How much time is there left? Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!                     
 

 Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Çok  kitabı var.
 Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Mert birçok dil konuşabilir mi?
 Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Orada çok çocuk görmedik.
 Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Birçok insana terapi yoluyla yardım edildi.
 Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Arkadaşlar birçok saat geçirildi.
 Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Bugün çok süt içmedi.
 Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Çok işin var mı?
 Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!İlker’in cüzdanında çok parası var mı?
 Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Bu hafta sonu çok ödevleri olacak.
 Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Konu hakkında çok şey söylendi.
 Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Birçokları ona inandı.
 Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Her gün çok fazla çay içerim.
 Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Bu sınıfta çok fazla öğrenci yok.
 Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Çayına çok fazla (kaşık) şeker attı.
 Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Sınavda çok fazla vakit harcadılar.
 Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Kütüphane’de çok mu fazla gürültü vardı?
 Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Bu sınıfta kaç tane öğrenci var?
 Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Partiye kaç kişi geliyor?
 Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Geçen ay kaç kitap okudun?
 Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Ne kadar para istiyorsun?
 Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Ne kadar şekere ihtiyacımız var?
 Dersleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Ne kadar zaman kaldı?

Alıntı

Hesap acin veya yorum yazmak icin Giris yapin

Yorum yazmak icin Giris yapmaniz gerekiyor.

Kayıt Ol

Hesap olusturmak ve bize katilmak cok kolay

Kayıt Ol

Giriş

Zaten bir hesabiniz var mi? Buradan Giris yapin

Giriş

UNIT10-19-A LOT OF-MUCH-MANY-A LITTLE- A FEW Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Video UNIT10-1-A LOT OF-MUCH-MANY-A LITTLE- A FEW cengizsakmanli 0 418 09-16-2017, 03:02 PM
Son Mesaj: cengizsakmanli
Video UNIT10-2-A LOT OF-MUCH-MANY-A LITTLE- A FEW cengizsakmanli 0 304 09-16-2017, 03:01 PM
Son Mesaj: cengizsakmanli
Video UNIT10-3-A LOT OF-MUCH-MANY-A LITTLE- A FEW cengizsakmanli 0 293 09-16-2017, 03:01 PM
Son Mesaj: cengizsakmanli
Video UNIT10-4-A LOT OF-MUCH-MANY-A LITTLE- A FEW cengizsakmanli 0 278 09-16-2017, 03:00 PM
Son Mesaj: cengizsakmanli
Video UNIT10-5-A LOT OF-MUCH-MANY-A LITTLE- A FEW cengizsakmanli 0 270 09-16-2017, 03:00 PM
Son Mesaj: cengizsakmanli
Video UNIT10-6-A LOT OF-MUCH-MANY-A LITTLE- A FEW cengizsakmanli 0 281 09-16-2017, 03:00 PM
Son Mesaj: cengizsakmanli
Video UNIT10-7-A LOT OF-MUCH-MANY-A LITTLE- A FEW cengizsakmanli 0 268 09-16-2017, 02:59 PM
Son Mesaj: cengizsakmanli
Video UNIT10-8-A LOT OF-MUCH-MANY-A LITTLE- A FEW cengizsakmanli 0 261 09-16-2017, 02:58 PM
Son Mesaj: cengizsakmanli
Video UNIT10-9-A LOT OF-MUCH-MANY-A LITTLE- A FEW cengizsakmanli 0 254 09-16-2017, 02:58 PM
Son Mesaj: cengizsakmanli
Video UNIT10-10-A LOT OF-MUCH-MANY-A LITTLE- A FEW cengizsakmanli 0 270 09-16-2017, 02:57 PM
Son Mesaj: cengizsakmanli

Foruma Git: